unisol2 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 4903

Üdv.

Az a gondom, hogy bár a szupermarket és a savanyú cefre jól működik, a finomítás sehogy sem viselkedik a leírtak szerint, mert ha begyűjtöm a fejét, ami monjduk 6 dl, a szíve kb. 3-4 cl, és aztán már a farka jön, ami szintén nem túl sok! Szóval pálinka alszesszel ellenétben, nagyon drasztikusan, és hirtelen csökken az alkoholfok, 1 órán át 80 fölött csöpög, aztán mikor csökken, 20-30 perc alatt 10-nél van. 

Amúgy sima 10 l-es főző, ami pálinkánál jól szuperál. Bár általában kis rektifikáló hatást csinálok, kevés üvegpohár aromatoronyba a plusz tisztítás miatt, de ha ez kimarad, akkor is ugyanez van. Persze ha kerti jóságokat teszek a toronyba, szintén c.p., de azt meg azért kell, azért csinálom, nem natúr szesz lesz a vége...

 

Előpárlatot levettem, ahogy kell, de utána a feje+szíve 1be lett gyűjtve, csak a farka kerül újrapárolásra <kóstolva ízesítés után, jó lett>(hiszen 7 l-ből nem lehet 0,5 dl alatti hasznos párlat, és 6-7 dl erős szemét). Ja, és 37-re, vagy az alá hígítom minden párolás előtt, de az első finomításnál még sokszor lentebb van alapból...

 

A feje semmiképp nem fogyasztható??? Mert ha csak ízhibát okozhat, az nem baj, mert többen is kóstoltuk, és okés, pl. amit szupermarket cefréből csináltam, duplán átfinomítottam almán keresztül (aromatorony), azt hitték almapálinka, pedig alig van hozzá közelebb, mint a Fügyülős változat...

Valamit rosszul csinálok? 

Köszi, ha kapok választ! 

Üdv.