Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 100

Folytatva: még volt nekem egy HITACHI VT-420E készülékem, különleges, szép és ritka, ha újra szeretnék egy olyat nem lehet kapni sehol sem. Sajnos meghibásodva került hozzám, a felvétele tökéletes volt, de a lejátszás nem. Nyávogott a hang és sistergett a kép, nem mechanikus, hanem áramköri problémája volt, de senki sem mondta meg, hogy konkrétan mi van elszállva benne. Első akihez bevittem nem vállalta, merthogy nem rajong a hitachi ért, pedig nekem lett volna, neki csak javítani kellett volna, nekem meg kifizetni a javítás díját és annyi, dehát nem. Aztán találtam egy másik szervizt aki feltüntette a hitachi-t mint márka, hogy javít. Sajnos ő csak úgy tudta megoldani, hogy kiszedte a teljes VT-420-as áramkört és egy hasonlót helyett be helyette egy korábbi Sony készülékből aminek majdnemhogy megyegező volt ezzel az áramköre. Viszont mivel csak majdnem, az AV bemenete néma volt, a kondenzátorok némelyike púpos, lepusztult volt, így fekete csíkok villongtak a képen és a zajszűrése sem volt a legjobb, mert csak át helyezte a bontásból kapott Sony áramkörét ebbe a hitachi vt-420-ba, azt a sony áramkört nem javította fel, meg meg, hogy menjen rajta ugyanúgy minden mintha a VT-420-at csinálta volna meg. Megomondani ő sem tudta, hogy miért rossz a lejátszása a vt-420-nak. Annak a videónak nagyon rossz lett a története, a vége az lett, hogy a szakival össze balhéztunk, úgy adta vissza, hogy a fejet elállította, egy vastag fekete csík lett minden lejátszásban, pedig amikor bevittük ez nem volt rajta. A mechanikán is kicserélte az egyik szalagvezető babát, így a szalag vezetése gyengült, a nyomaték stb. rosszabb lett a képminőség. Még sokminden mást is csinált vele, ami gyengítette a minőséget, a balhénk után, a lényeg, hogy az a videó ment még egy pár hónapig, a sok meghurcoltatástól meglazultak a hang panelen lévő vezetékek, a tuner egységénél kontakt hiba lépett fel és egy mozdítás után amikor elment a hang majd a mozdítástól vissza jött durrant egyet és elhallgatott. Megnéztem, a biztosítékot kicsapta, tettem bele újat, vissza jött a kijelző. Megörültem, hogy még van esély, bár már szinte kívántam, hogy pusztulna meg már ez a gép a történtek függvényében: így igen, a kijelző visszajött, a kazettát is bevette, a lejászás is ment rendesen képpel, hanggal, a tv adások is jöttek a tuneren keresztül, ám az sajnos már hang nélkül. Eldurrant egy IC, olyan szinten, hogy a fekete IC körül meg feketedett az áramkör, körben az IC körül. Valószínű, a hangért felelős IC szállt el, mivel a hangpanelnál volt a vezetékeknél az érintkezési hiba. Le kellett volna blankolnom és újra forrasztanom szépen azt a kb. 6 vezetéket és akkor ez nem történt volna, dehát utólag mindig a legkönnyebb okosnak lenni, sajnos ez a készülék nem járt jól, már az első szerviznél megakadt ahová vittem. Pedig alap állapotában, ha teljesen őt javítják meg, a VT-420E-t áramköröstül, mechanikástól, (nem csrélik ki egy nem teljesen bele való még lepusztultabb SONY-ra) akkor egy nagyon szép szín hatásfokkal  'megáldott' készüléket kaptam volna, és ment volna egy jó darabig élményt és élvezetet nyújtva, ám így sajnos módszeresen ki lett nyírva a gép, hozzá szerelői segédlettel megfűszerezve. - üdv.

Előzmény: Törölt nick (99)