tucsi54 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 294

Szia Rosidosrob!

 

Nekem is a tengelyhez rögzítő hernyócsavarnál volt egy kis szorulás az 55 és 65 fogú fogaskerekek között. Az volt a baj, hogy a Merkúrt tartó 55 fogú fogaskerék közepén lévő furat szélesebb, mint a tengely átmérője. E miatt a hernyócsavart megszorítva a fogaskerék a hernyócsavar felé elmozdul, excentricitása lesz. Ezt úgy küszöböltem ki, hogy egy 0,1 mm vastagságú merev fóliát csúsztattam a fogaskerék és a tengely közé a hernyócsavarral átellenben. Ezután már jobb lett a helyzet, de minden 4.-5. fordulatnál a 65 fogú fogaskerék azonos pontján maradt egy kis szorulás. Ezt már a 65 és 19 fogú fogaskerekek közös tengelyének excentricitása okozta. Szétszedtem a fogaskerekeket, és egy lapos tűreszelővel kicsit megreszeltem a fekete műanyag tengelyt a szorulással átellenes oldalon. Nem állítom, hogy most már tökéletesen szabadon mozognak a kerekek, de lényegesen könnyebb lett a mozgás.

 

Most az jutott eszembe, hogy talán a műanyag tengelyt sem kellett volna reszelgetnem. Lehet, hogy elég lenne a tartókart rögzítő hernyócsavarral szemben egy merev fóliát csúsztatni az oszlop és a tartókar közé. Ez távolabbra tolja a tartókarba csapágyazott fogaskerekeket a merkúrt tartó fogaskeréktől.

Előzmény: rosidosrob (278)