gabor0036 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 18462

Hány tagú a család? 120m2-nél az itteniek és mások tapasztalata alapján ha van szigetelés a házon akkor 25-35kW közötti kazán és egy 1db min 2000-es pufi lenne a legidealisabb szerintem. Én azt ahhoz lőnném be, hogy mekkora pufi lesz, és mennyire szeretitek a meleget (faelgazzal nem olyan lesz mint gázzal, nekünk is ez a második tél faelgazzal) mert ha 23-24 körül tartjátok (mint mint mi :D) akkor ugyebár kell a nagy pufi hogy ne legyen csalódás. Nagy pufihoz meg jobb a nagyobb kazánt választani hogy jelentősen hamarabb felnyomja a pufit, meg a házba is tudja nyomni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a 35-ös kazánom elbirna kényelmesen még egy 1500-as (a mostani mellé) pufit mert nem kétszer annyi fa kellene a ketszer akkora pufferhoz... Nálunk 200-as HMV van (4felnőtt nem meríti le estére) ami elégnek bizonyult. 

A carborot kazánról hamar le fogsz tenni ha megnézed az árát. 

Viszont a legfontosabb dolog ha jövőre már ezzel szeretnél fűteni, hogy most megveszed a jövő évi tüzelőt mert a faelgazzal csak száraz fával tudsz fűteni rendesen! Különben madj köpködsz, hogy szar a kazán, szar a rendszer, nem melegszik, katrányosodik,... ... Száraz fával kb 25%-al kevesebb fa kell mint a friss fabol, es teljesen másképp működik vele a kazán...

Előzmény: Attila0004 (18451)