mugheb Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2818

Sziasztok! Kétkomponensű (pl. Body Fine) gitt kültéri használatával vannak valakinek tapasztalatai?

Megviselt erkélyajtómat korábban Neoflexszel gitteltem, de a külső rész kb. 1 év alatt szétszedte a nap. Olvastam ebben a topikban, hogy kifelé nem gittelünk, csak ha nagyon muszáj. OK, gondoltam idén, akkor fogjunk neki ismét. Leégettem, lecsiszoltam, leflexeltem a festéket, amíg csak jött, de a legelső, 60 évvel ezelőtti, ki tudja milyen gitt foszlányai nem mindenhol jöttek ki a fa eretezéből, pedig egy álló nap nyúztuk a tokokat másodmagammal. Beterítettem egy vékony réreg alapozóval, és most úgy néz ki, hogy leokádom. Teljesen vállalhatatlabn. Egy rakás pénzem elment hőlégpisztolyra, csiszolókorongra, smirglire, festékre, meg egy csomó idő, a végeredmény pedig vállalhatatlan, úgyhogy úgy döntöttem, nem mielőtt lekenném véglegesre, mégiscsak telibe gittelem valami kétkomponensű anyaggal. Úgy vettem észre, ezek tartósságát össze sem lehet hasonlítani a Neoflexéval. De ha már ennyit dolgoztam fölöslegesen, a továbbiak előtt megkérdezném, mire számíthatok a napnak kitett helyeken, meddig fogja bírni vajon?

Köszi!