juhosttt Creative Commons License 2013.10.25 0 0 15379

Ja az korrekt, nem szóltam :)

Na leírom én idén mit csináltam, meg mit kellett volna, és jövőre mit fogok.

Én nem kéneztem a mustot, bár a rothad részt kiszedtem a szőlőből. Ha egészséges sztem kár kénezni.

Én roze-t csináltam, nem áztattam héjon. A szín must egész világos, a prés must sötétebb, de finomabb is. A 2-t egybe fejtettem, hogy ne legyen darabba egy ballon se. Így kaptam 60 litert, meg egy pici maradt, de a seprőt felkavartam így azt majd külön leszívom holnap, aztán az gyorsan fogyasztva lesz. a 60 liter közel 25 nap alatt forrt ki, de még pici pezség van. Most tisztul, és a finom seprőn fog érlelődni karácsonyig. Holnap fogok egy nagyon enyhe kénezést adni neki. Karácsonykor derítem, aztán újra fejtem a finom seprőről. Rambo javasolta a tojásos derítést a csersav kiszűrés miatt, de már egyáltalán nem savanyú, nagyon kellemes száraz bor kezd alakulni belőle, így csa december közepe fele deritonnal fogok deríteni, majd átfejtem a finom seprőről, aztán, meglássuk mi lett belőle. Ilyen mennyiség mellett nem látom értelmét a hordós érlelésnek, na meg a pár perces héjon áztatással sok cukrot és ízt veszítettem szerintem.. (mentségemre váljon hogy sürgettek a munkával...)

 

Szóval jövőre minden marad így, csak nagyobb cukorfokot próbálok előhozni a szőlőből és kb 4 órán át áztaom majd héjon, aztán préselem, aztán egyből kogyogóval ellátva fogom érlelni.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (15378)