BZoltan Creative Commons License 2013.10.24 0 0 15366

Okés na :) túloztam... hajlamos vagyok rá :D

Én nem ismerem a Béla bácsi pincéjét. Én csak azt látom, hogy 2013-at írunk és a 2008-as borai vannak palackban. Vagyis a 2009, 2010, 2011, 2012 évjárat borai még valahol vannak. A 12-es még fahordóban van. De szerintem az még a jobbik eset, ha a 2009-es 3 éve műanyag tartályban van mintha 4 éve fahordóban lenne. De nem hinném, hogy 3-4 teljes évjáratra való hordókapacitása lenne Béla bácsinak.

 

De mindettől függetlenül én egy a piacra termelő fehérboros termelő borászati technológiáját vakon hibásnak tartom ha 4 évjárata sorban áll, hogy az 5 éves bora elfogyjon a polcokról. Az a borászati technológia ami nem tartható fenn gazdaságosan az objektív mércével nézve rossz.  Én hajlok a boros spiritualizmusra és nagyon egy követ fújok minden misztikus bortermelővel. A kenyérhez hasonlóan szentnek tartom a bort, nem ok nélkül nem tejből vagy bodzaszörpből lesz az eukarisztia... De ezzel együtt a bor azért készül, hogy valaki megigya és ha egy bor nem találja meg a fogyasztóját akkor ott a termelő hibát követ el. A verset lehet a fióknak írni... a bor az pohárba való. 

Előzmény: medveger (15365)