Feki 38 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 2852

Üdv!

Nem tudom miből gondolod ,hogy mi azt a látszatot keltjük ,hogy ezek az ágdarabolók viszik a fenti vastagságot függetlenül attól, hogy kemény vagy puha fáról van szó. Szerintem ha valaki egy kicsit is ért a fához könnyedén felismerheti,hogy az első 8cm-es fa nyárfa a második 7cm-es egy kőrisfa. A gépemet arra terveztem ,hogy a 10-es puha és a 8-askeményfát biztosan vigye. De ettől függetlenül néha kerülbele vastagabb is. Eddig nem volt gond. Egyrészt azért építettem három tengelyest,mert -ahogy manens is irta- a háromtengelyesbe vastagabb anyag fér a késszélesség növelése nélkül, másrészt  biztonsági szempontból. Ugyanis nem voltam biztos abban ,hogy a négykésestől el lehet-e venni az ágat ,mert ennél a tipusnál az egyik kés még nem vágta el de a következő már megfogja. Hogy mindenki értse,ha elakad a ruhám akkor behúzhat. Az is szepont volt ,hogy a három tengelyesnél a késeket nútok tartják acsavaroknak "csak" rögzítő szerepük van.(Házilag jól látja)

Tisztelt galvin ,ha az ismerősöd tőled vásárolta agépet ,akkor fel kellett volna világosítani az általad épített gép korlátaira .Amennyiben maga építette ,biztosan olvasta a fórumot csak figyelmetlenül. Amiket leírtam nem ujdonságok, előttem már sokan leirták.