deszegregator Creative Commons License 2013.10.22 0 0 91691

Az én főzőmnek is viszonylag szűk a szája, "söröshordószerűen". Az üst alsó, és felső részén van fogantyú , azt megragadva borítom ki a moslékot egy vastag falú műanyag ládába. Először még nem kell emelni, sok kiborúl a ládába, ilyenkor felfekszik a tűzhelyen az üst, ha kiborúlt a nagyja megemelem, és és kizúgatom a maradványt.  Ha kell kevés vízzel  felöntve totál kiborítm, tehát nem marad semmi moslék az üstben. Azonnal alágyújtok, majd megkezdem felönteni az újabb adaggal. Szinte csak egymás után főzök cefrét, 45 l az üstöm. Szigetelve is van. (Valóban még napok múlva is meleg a moslék benne, nagy előny a szigetelés!). Ez a módszer természetesen kizárja az illuminált állapotot, kesztű, védőruha, gumicsizma, mert a forró moslék veszélyes dolog. Legjobban a moslékleleresztő csapos üstök, de én emiatt nem fogom átalakítani. Csak a törköllyel van gondom, de arra is jő a megoldás! Hiába bogyózott a törköly nem jön ki csak iszonyat mennyiségű vízzel, vagy kiszedegetve, ez meg nem buli. Fogok készíteni egy állványt, amire kiöntéskor rábillentem az üstöt törkölynél, és úgy ki lehet kaparni egy furikba, vagy ládába. Majd rakok képet róla.

Előzmény: kona.king (91674)