koaa85 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2845

Elnézést kérek a lakodalmas zenétől nem halottam hogy 600 as alapjáraton ketyeg az az mtz. 

Elmondom én hogy csinálom, van egy kis erdőm és azt szoktam ritkítani, olyan 40- 50 centis az alja törzsátmérő. Kidöntöm a fát és olyan 5 centi átmérő alatt lecsapkodom a galyakat, ezek többnyire egyben vannak gyorsan összehúzom ott helyben egy csomóba. Ami marad faanyag azt kazánméretre darabolom, a vastagabbakat meg úgy hogy fel bírjam dobni a pótra. Kétszer fogok meg mindent egyszer a pótra, onann sátorba billentek, majd a kazánba ennyi. És egyébként a 20-30 centiset is egyenként kell megfogjam meg a 10 eset is. 

De neked egybe azt a böhöm vastag ágakat mindenestől kell elősször szépen iránybaforgatni és egyrakásba rakni majd onann kicibálni és az aprítóba dugni. És ha jól értem akkor ha 0,9*0,9*1,5 -s biged van akkor az aprít zsákolóját is 1,5 méter magasra emeled a garat még ennél is magasabb közel válmagasságba kell tolnini a kis könnyű ágakat. Én inkább kardozok egy 2,5 kilós fűrésszel, és még a hangját is imádom. :D

 

Akkor a matek:

 

Nállad két ember 2,5 liter gázolaj 4db 0,9*0,9*1,5 = 4,86 m3 1 óra+a "kis" galyakat levágni és összekészíteni az aprítónak

 

Nállam egy ember 1,5liter keverék 1db 6,5 mbp 2,2*4,2*1 = 9,24 m3 4 óra

 

Nem is beszélve arról hogy neked a big zsákod traktorral kell mozgatnod, és abból nem is tudom hogy jutattod el a kazánba az aprítékot. 

Én egyébként amit leaprítok szintén egy 50 es mtz vel, de az ényém iszákosabb, és még az aprítóm is sokkal gyorsabban nyeli az anyagot, azt lebillentem szintén fedett helyre és gombos villával adagolom. 

Előzmény: Feki 38 (2843)