deszegregator Creative Commons License 2013.10.16 0 0 91347

Töretlenül menetelsz előre az egyenpálinkák világába! Nincs két egyforma évjárat, ugyanabban az évjáratban nincs két egyforma minőségű hordó, mi meg ugye nem 480 litert öntünk fel egyszerre. Még a profiknál sincs "tökéletes" végeredmény, hiszen az erjesztés egy igen komplex folyamat, amibe mi betápláljuk a kiindulási helyzetet, próbáljuk optimalizálni az erjedés feltételeit, és lesünk mint Rozi a moziban, reménykedünk hogy jó lesz ez... Jó is szinte mindig, de nem tökéletes , hogy is lehetne az, ha a legprofibb irányított erjesztés végeredményében sem lehetnek 100 százalék biztosak. Főleg nem lesz ugyanolyan, amire én majd belövök egy berendezést. Nonszensz. Abba már nem is megyek bele, hogy pl. a kajszit jó tovább csurgatni a végén, mint pl az almát, mert sok aroma anyag jut még a párlatba, vállalva egy pici utópárlatosságot cserébe. Nem egyformán kell elválasztani a gyümicefre féléket, az évjáratokat, a hordókat. Cefre főzésnél sem ugyanúgy kell nyomatni egy híg szilvacefrét, mint pl. egy birset. Jó dolog a technika, sok értékes infót tud kiolvasni belőle az "értő" ember, de az csak egy dolog. Az hogy helyettem egy "ördöngős technika" b@ssza el a pálinkát azt végképp nem tudnám megbocsájtani! 1x kipróbálnám, de az első hiba után le lenne váltva, tehát én döntenék, nem ő.  Nekem is van duplafal nyomás , hőmérőm, páracső hőmérőm,,stb. de ezek csak a munkámat segítik. Tele vagyok "csúcstechnikával" a munkahelyemen is, szuper , jó dolgok ezek, de nincs kedvem kimoderáltatni magam ha leírom hogy mit érnének a mi "felügyeletünk" nélkül. Mit is kívánhatnék, hát főzzél még! :D

Előzmény: InkaPál (91322)