Elm Creative Commons License 2013.10.13 0 0 21026

Taningia, C16SE, hurvinek,

 

koszi a hozzaszolasokat.

Igen, az elso, ami nekem is feltunk, hogy a labtechnika milyen fura, mondhatom, katasztrofalis. Belulrol ez tok nem erezheto, marmint a sebessegen igen.

En elvileg probaltam valamifele Total Immersion-hoz hasonlo technikaval uszni, ezert forgatom a felsotestem, de nem ereztem eddig, hogy ennyire oldalra rugok.

Azota voltam usziban, es probaltam lefele rugni, igy meg a levegovetel volt nehez, raadasul osszehangolni sem ment mindig.

Atolvasom, es atgondolom a tanacsokat, idom meg van, igazabol hatekonyabb uszasnak jobban orulnek, de az ido nem nagyon szamit.

Amugy voltam par hete edzonel, mondott altalanosabb dolgokat, de konkretat kevesbe, ezert gondoltam, hatha tobb szem tobbet lat alapon erdemes felrakni ezt a videot.

 

hurvinek,

1.: testem tengelyebe rakom a kezem elore. Igen, de ez eddig direkt volt. Ezt talan nem lesz nehez kijavitani.

2.: a TI-hez kepest biztos nagyon kint van, nekik teljesen bent van a vizben az egesz fejuk, de az nekem nem ment eddig. Mashol olvastam olyat is, hogy a haj vonalaig eleg bent lennie a fejnek, es raadasul nem is lefele kell nezni, hanem kicsit elore.

3.: athuzasnal en eddig ugy csinaltam, hogy egy S betut irtam le a kezemmel, vagyis a kezfejem a hasam alatt ment hatra. Igy igazan tolni tenyleg nem tudok. Most csodalkoztam is, amikor az edzo mutatta, hogy maga mellett huz ugy, hogy felkarja vizszintes marad szinte vegig. Ezt probalgattam, nehez, nem igazan megy, viszont erzesre tenyleg hatekonyabbnak tunik, mondjuk idot nem mertem

4.: tolofazis, nos igen, ennyire latszik kivulrol? :o) Nem az erossegem, de most majd probalom beepiteni...

5.: igen, bar oldalra fordulva szinte mindegy milyet rugok, de azt most neztem videokon, hogy kisebbet kellene rugni, jobban combot is hasznalva. Nem tudom, miert csavarodok ki ennyire, a felso testemet akarom forgatni, ugy latszik a fizika ezt dobja cserebe. Majd bojaval, vagy deszkaval probalkozok raerezni.

 

C16SE: Nagyatadon egy oran belul? Ne idegesits :o), nekem az 1:40 is eleg lesz. Kenyelmesen 22-23 perces ezreket "uszom", abbol meg is lehet. Csak zavar,  hogy nagyon kapkodom a levegot, tudobol neheznek tunik, ha a sebessegem nem no, de kicsit kevesebb energiaval hasitom a vizet, az mar tok jo lenne. Persze, valoszinuleg naivsag lenne azt gondolni, hogy normalis gyorsuszo technikaval lehet "lassan" uszni...

 

Taininga,

koszi ezt mar szeretem, tehat az egyetlen jo, ahogy a fejem tartom ket levegovetel kozott, a tobbi szar. Hat, nagyjabol ez is a helyzet, valoban. De amiket irtal, azokat ki fogom probalni, lesz deszka, es csak kezzel, es csak labbal is fogok gyakorolni valamelyest. Artani nem arthat, az idombe meg meg belefer. Igen, egy edzo jo lenne, de a rendszeresseg nem nagyon fog menni, es annyit oszinten szolva anyagiakban sem er a dolog.

koszi meg1x mindenkinek