Szeleszte Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57591

Apropó:

 

Cukorbeteg kismamák:

Ne röhögjetek, de múlthét hétfőn voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, hát így gatyinak tűnik, de számomra igencsak hasznos volt. Mégis csak első baba zéró segítséggel, jobb ha tudom mi vár rám:) Na ez volt a zárójeles megjegyzés.

 

Szóval találkoztam kettővel, az egyiket kétszer terhelték 24, 32, jelenleg most 35 hetes és leszálltak róla. A másikat 24 most 26 és még akarják terhelni. Teljesen leesett ettől az állam, hogy ha a cukorbeteget nem terheljük cukorral, akkor a cukorbeteg kismamát miért? Ha egyszer rossz volt a terhelése, akkor evidens, hogy később se reagál jól a 75 gr cukorra. Mind a kettő volt sztk-s diétás oktatáson és mind a kettő azt kapta meg amit én: tápanyagtáblázat, de nem kell számolgatni, írogatni, méricskélni, biztos császárosak leszünk a 37-dik héten. Ne együnk kukoricát, burgonyát, ananászt, szőlőt, és babánt. Kb ennyiből állt az oktatás.....Nekem úgymond csak a szénhidrátszámolást kellett gyors elsajátítani, meg az ebéd volt még érdekes, hogy mit mivel. Ne legyen az, hogy megeszek egy gyümilevest két túrógombóccal és bezárom 30 gr ch-val, meg a néha kimaradt elmaradt étkezéseim, de ne is legyen az, hogy vastagon többet eszek, mert kiválasztok egy erősebb kaliberű levest pl lencse, vagy bab, mellé meg egy rakott tésztát.  A 26 hetes metforminos volt lerakatták vele 14-dik héten, most meg étkezés utáni cukorértékei 8 felett vannak. Nála nagyon hiányoznak az alapok: pl nem eszünk reggelire fehér kenyeret egyáltalán soha, nem rakunk a kávénkba cukrot és nem nyomunk be cukros gyümölcsjoghurtot. Hétfőn találkozok velük legközelebb, igyekszek neki segíteni, de most ő is a tesztüzemmódba van: diétával tartható kap 3 hetet villantson valamit, ha nem hozzuk az inzulint:S Nekem a nyári szabadságom ment rá a folyamatos 4-5 szöri vércukormérésekre, 1,5 óránként mást sem csináltam, mint ettem, vagy szúrtam de szerencsére nem fektettek be kórházi cukorprofilra és nem hozták az inzulint szóval valamiért valamit:)