papzi57 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 30252

Nekem 2007-es Meriva dízel (1,3 CDTI, részecskeszűrős) autóm van. Amikor ezt gyártották, a Dexos2 még nem létezett. Mivel az előírás akkor a GM-LL-025B volt, (mert más nem is volt), az ezt teljesítő olajok hamutartalma pedig jóval magasabb volt az azonos viszkozítású (5w30) C3-as minősítésnél, megkérdeztem a GM-et, hogy lehet-e használni 5w30-as, de C3-as olajat az autóba. Azt a választ adták, hogy mivel C3-as olaj nincs GM minősítéssel, és a C3-as olajok tulajdonságai nem felelnek meg a motor követelményeinek, ezért NEM lehet C3-as (részecskeszűrő barát) oaljat bele önteni!

El is tömődött a szűrő a garancia letelte után három hónappal, a csere árának hallatán inkább a szűrő kioperálása mellett döntöttem.

Mivel az azóta bevezetett Dexos2 minősítés már részecskeszűrő barát (azt ugyan nem írják rá, hogy C3, viszont a Castrol korábban C3-as jelölésű olaja kapta meg a Dexos2-t), ezért ezt használhatnám bele.

Csak azt nem tudom, hogy közben a motorokon változtattak (hogy a C3 rosszabb kenési tulajdonságait ellensúlyozzák), vagy az olajat tették mind az A3/B4, mind a C3 minősítésnek megfelelő összetételűvé.

Kicsit talán hosszú volt, de talán érthető a dilemmám.

Előzmény: SLX-350 (30249)