Törölt nick Creative Commons License 2013.10.06 0 0 127583

Ha a táp sem, megy: rossz helyredugott power gomb, zárlat, leér az alaplap, zárlatos valami a rendszerben, rossz az alaplap, rossz a táp..stb.

 

Ha a táp elindul: Lefelejtett kiegészitőcsatlakozó, rosszul betett ram, ferdén álló kártya..

érdemes minden nélkül, hangszórót rádugva csak a procit tartalamzó lapot elindítani, ha sipolja a ramhibát, a proci megy, lehet továbblépni.

 

Én cmost is törölni szoktam, jumperrel+elem ki, a modern plugandplay biosok sokszor megszivattak már, amig nem töröltem meg sem mukkant a lap, belecsavarodott valamibe, más külső videokártya volt benne, más szervezésű ramra emlékezett, más procit probált hajtani..kitudja.

 

Ezek tipikus hibák, de van ezer más, prociláb gyűrése, letörése is gyakori, de volt akit az lepett meg és háborított fel, hogy vett egy procit a foglalatba, bele is ment, csak épp az adott lap nem hajtotta, (ilyenkor sem szokott megmukkanni se, de "baja" ettől nem lesz)

Ezeréves história hogy nem minden lap hajt minden magot, hiába ugyanaz a sokcket.. bár ez inkább inteles téma.

Előzmény: em_laci (127581)