Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 7342

Köszönöm. Ezekre a függőágyakra a jelek szerint mindinkább szükségünk lesz. Miért?

 

Hajnalban napkelte előtt kiléptem a teraszra, ahonnan jó messze, kilóméterekre ellátok.  Régen ébredtem ilyen korán.  Kis idő múlva feltünt, hogy a lassan világosodó égbolton 3 repülőgép csikját is felfedeztem. Egyetlen repülő, a tömegturizmusnak köszönhetően Budapest és München között 7 tonna kerozint fogyaszt. S a gépek száma napközben csak sűrűsödik. S mindez egyetlen nézőpontból, a házam teraszáról...:/

 

Gyorsul a világ, gyorsul az életünk, minden tömegessé válik, szaporodik az egyén életében a surlódás: ember-ember között, ember a hivatallal, ember a hatósággal. Növekvő kiszolgáltatottság, élesedő kenyérharc.

 

Csodálkozunk a megszaporodott refluxbetegek számán? Helyes hogy felvesszük a harcot ellene, használjuk az orvostudomány   eszközeit, a gyógyszereket alkalmazzuk. De a stressz elleni védekezésnek ennél több síkon kell zajlania.  Az embert érő hatások pontos feltérképezésére van szükség, részben tudatos viselkedéssel, részben lélekgyógyászok, lélekelemzők segítségével.

Különben járvánnyá válik ez a kór, ha nem az máris...