eryka30 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13538

Kedves szakértők!

 

A munkahelyemre most tértem volna vissza 6 év után, eddig gyeden voltam 2 gyerkőccel. Sajnos a 8 órás státuszomat megszüntették és állandó éjszakára vettek volna vissza. Természetesen nem fogadtam el 3 kiskorú gyerek mellett. Ügyvédhez fordultam segítségül majd a vége az lett, hogy mivel a férjem is ennél a cégnél dolgozik, hogy úgymond megzsarolták, hogyha én nem állok el az ügytől, hogy akár munkaügyi bíróságra is elmegyek,akkor az ő munkája is nemkívánatos lesz a cégnél. Ezt nem jellemezném tovább. Az ügyvéd írt egy olyan levelet amiben az szerepelt, hogy peren kívüli megegyezés esetén én elfogadom a munkáltató rendes felmondással megszünteti a munkaviszonyomat. Erre ők azt reagálták vissza, hogy csak munkavállalói rendes felmondást tudnak elfogadni és eltekintenek hogy a felmentési idő felét én ledolgozzam és a 30 nap felmentési időre felmentenek a munkavégzés alól. A munkaszerződésemben nincs meghatározva felmondási idő. a kérdésem, hogy 2005 februártól vagyok a cég alkalmazottja, de közben voltam Gyed,Gyesen....így mennyi tulajdonképpen nekem a felmondási időm? Munkaviszony hosszába is beletartozik a Gyed és ezek így akkor engem 8 év után nem 50 nap illetne meg?

Előre is köszönöm a segítséget!

Erika