Donibcsi Creative Commons License 2013.09.26 0 0 49705

Van egy 6 eves kisfiam, akarhanyszor orvoshoz viszem, mint pl, tegnap is a valasz az, hogy "a ez egy virus, mostanaban ez jellemzo" kozepso fiok kihuz, es felir valamit, legtobb esetben pedig az "adjon neki nurofent, es jojjon vissza harom nap mulva". Statisztika alapjan dolgoznak/zol. Ha Te nem igy csinalod, akkor elnezest.

Nyilvan egy kis tusszogesre Te sem kuldod el ekg-ra, mrii-re, es meg kitudja milyen vizsgalatokra, mert a TAPASZTALATOD nem indokolja. Ennek ellenere itt minosited a szakemberek hozzaerteset. Termeszetesen minden szakmaban van kokler, de ez most itt nem tema.

hogy en megertsem egy betegseg mukodeset, gyogyitasi modjat, az alapveto  biologiai, anatomiai ismereteken tul kellene ismernem az emberi test melyebb szintu mukodeset, jobban mint azt az altalanosban tanultuk, kulonben amit hallanek egy lelkiismeretes, Te fele doktortol total hablaty lenne szamomra. 

Na ugyaez igaz az autojavitasra is. Tobbszor kiprobaltam mar, pusztan a sajat szorakoztatasom oedveert, hogy reszletesen elmagyaraztam a hiba okat, annak jelleget az Ugyfelnek, teljesen hetkoznapi szavakkal, hasonlatokkal, es kivetel nelkul a mondokam kozben az "aha, ertem,ertheto,na igen,persze"  szavak egymasutani ismetlese, es elismero bologatasok. Kozott lattam, hogy halvany lila kipufogogaza nimcs, hogy mirol beszelek. Elvsesztem a napombol egy orat, total ertelmetlenul, ami raadasul lelombozo, hogy semmit nem ertettek az eloadasbol. Nem utolso sorban pedig, azalatt az egy ora alatt megjavitottam volna egy masik autot, aminek a tulaja orult volna, hogy gyorsan elkeszul, es galad modon meg penzt is kerestm volna az ertelmetlen csacsogas helyett.

Hogy megertse, egy minimalis tudassal kellene rendelkeznie az embernek, de egy hajtomu mokodese mar mechanikai szempontbol is bonyolult, es alapkepzes sincs belole, ellenben a biologia orakkal, ahol gyerekkorban tanultunk valamit.

Előzmény: qualiped2007 (49698)