szabi72 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 33531

Akár hiszed, akár nem, részben egyet értek veled! A svájci NEM váltja ki a szerszámot, viszont néha jól tud jönni olyan helyzetekben, amikor nem szerelsz, hanem pl egy szállodában/panzióban leszakad alattad az ágy, és a csavarhúzójával vissza tudod csavarni a csavarokat. Velem ez az éjszaka kellős közepén esett meg, jó volt, hogy a bicska a kezem ügyében volt, és nem kellett az éjszakai portást hívnom. Egyébként ha visszaolvasol, láthatod, hogy én se vagyok oda a multikért, de érdekes, egy svájci bicskát többre becsülök. 

És hogy mit lehet venni 5000-ért? Spartan, alap 93 mm-es bicska 4600. Nomad, alap 111 mm-es, kb 7000. Forester, alap + fűrészes 111 mm-es bicska 10000. 35-ért gondolom a nagyon vastag csúcsbicskát nézted ki, na az szerintem csak korlátozottan használható. Az outrider, amit emcett kinézett, viszont nem rossz. Olyan 14ezer lehet, a fűrészen kívül olló, plusz valamilyen csavarhúzó, rögzített pengés. Számomra ez a maximum vastagság és ár, amit egy svájciért adnék. De, ismétlem, nem váltja ki a szerszámos táskát!

Előzmény: Fázisceruza (33521)