hadsz Creative Commons License 2013.09.12 -1 0 15970

Jól belenyúltunk a témába, minden válasz egy újabb kérdést vet fel.

 

Ez általában így működik. :)

 

 

a 254. gép.löv. hadosztálynál még volt egy plusz 27. önálló hk. zászlóalj, nem?   

 

 

Igen, volt. De, ahogy írtam, az imént szándékosan csak a hk és a gép. lövész ezredeket számoltam. :)

 

Ha már önálló hk zászlóalj: a gép. lövész hadosztályoknál jellemzően volt ilyen egység (azért akadtak kivételek), a hk. hadosztályoknál - annak felépítéséből kifolyólag - nem. Feladata a hadosztály parancsnok védelme és mint ilyen az ő közvetlen alárendeltségéhez tartozott, ezen felül ez az egység védte volna háborúban a hadosztály harcálláspontját is. Felépítését tekintve abban különbözött egy hagyományos hk zászlóaljtól, hogy ez nem 3, hanem 5 századból állt. Ez papíron 51 tankot jelent. Mindig ők kapták meg elsőként a legújabb páncélosokat, és a legjobb személyzetet válogatták az alakulatba, a parancsnok a legkritikusabb helyzetben vetette volna be őket. A 93. gglho-nál is volt ilyen zászlólaj, ahogy azt Te is tudod. 

 

Hadsereg szinten ugyanígy volt a parancsnoknak önálló hk. ezrede, front szinten pedig önálló hk. dandár látta volna el ezt a feladatot.

 

 

Valahol azt láttam leírva, hogy a 19. hk hadosztálynál volt korábban a 6. ggle 

 

Könnyen lehet, hogy jó a teóriád, utána kell alaposan járni!

 

 

Egyébként egyszer végig kéne menni a 4 hado. összes alakulatán

 

Azon vagyunk! :)  

                           

Előzmény: D-peti (15969)