jagger3 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15967

Megjöttünk!

 

Egy nagyon fontos jótanács mindenkinek, aki kelet felé utazik:

A különböző kajás helyekkel vigyázni kell, én falánkságom okán egy hot-dogot tömtem az arconba, és a tegnapi napom végig súlyos hasmenéssel és 38.3 fokos lázzal járt.

Nos, amit látam az megdöbbentő. Oliscani az általam látott bunkerek ősanyja, maga az épülő halálcsillag.

(kazánlemezből (8..10 mm) készült légmentesre hegesztett 40 cm vastag falak, kiöntve betonnal, 8-10 emelet nagyságú épület, emeletenként kb 4 méteres belmagasság)

Egyszerűen csak néztem mint a moziban. Hihetetlen.

Ivano-Frankovszk majdnem szerkezetkész, Vinyica melletti icbm silók  - amik pár évvel ezelőtt lezártak voltak- most bontják, Cimborám bejárta. I-F-i bunkernél bontási előkészületek láthatóak.

Egyébként nagyon jó utunk volt, 2600 km, 2 óriásbunker, 1 icbm siló, 1 3 szintes hiradóbunker, 2 átlagos bars szerű bunker, és a II. világháborús főhadiszállás múzeumot jártuk le, én némi technikai probléma, fáradtság miatt néhányat kihagytam, de így is monumentális volt.

Tudvalevő, hogy a Szovjetunió nagy volt, igy a bunkerek is hatalmasra nőttek ott.

Nagy kaland volt a moldáv határon a belépés, kb 5 órát vártunk, és ez egy kicsit felőrölt, de végül bejutottunk.

Finom volt a szoljanka levesük.

dióhélyban ennyit, én nem nagyon csináltam képeket, mert nem adja vissza a valóságot, a fejemben viszont megvan minden.

Képeket Sweethome olvtárs albumain nézhettek majd ha elkészíti, igazából a fényképezés dicsősége őt illeti, ezért sem akarom a kis vacak gépem képeivel megelőzni őt :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, kérdéseket bátran, és ha tudok , igyekszem válaszolni.

J.

 

Előzmény: charlie21 (15958)