G.á.b.o.r. Creative Commons License 2013.09.11 0 0 89412

Nekem az a tapasztalatom, hogy az 50 literes főzömbe ha beleteszek kb 40 liter cefrét akkor az alszesz kb 1 óra felfűtés után 3-4 óra alat jön le. Azaz egy kifőzés kb 4-5 óra. Eközben viszont nem kell folyamatosan ott lennem mert jelenleg gázzal táplálom, elég ránézni 20-30 percenként közben lehet más tevékenykedni. Egy palackból amiben van 11 Kg gáz kb 5 főzést tudok csinálni, de ha nagyon ügyes az ember akkor max 6. Olyan 2 Kg körüli gáz megy el egy töltetre. 3.5 palackból legutóbb kijött 40 liter pálesz, finomítással együtt, ami szerintem nem rossz eredmény, ez olyan 450 Ft / liter áron jön ki. Időben viszont tényleg nagyon sok, csak akkor álj neki ha meg tudod oldani hogy naponta több órát menjen a cucc. A legnagyobb probléma szerintem a nagy hordó, hiszen több menetben, akár 4-5 menet is lehet egy 220 literes lefőzése, erre kerestem korábban választ, hogy hogyan lehet a cefrét úgy kiszedni, hogy ha 1-2 napig csinálod se legyen baja. A kis hordó erre alapból megoldás. Eddig megúsztam a nagyot is, de szerintem a savazás lehet a legjob, ezért is akarom kipróbálni.

 

Jelenleg folyik a duplafallal ellátás és a komolyabb üstházba helyezés, keverő már beszerelve, ettől remélek némi hatékonyság növelést. Álmom a 2-3 órára lecsökkenteni 40 liter vodkázását :) de hurrogjatok le hogy ez csak álom marad :)

 

Előzmény: baliga99 (89408)