panabubus Creative Commons License 2013.09.10 0 0 127301

Sziasztok.  Egy olyan gond akadt, hogy lassan már feladom talán a  PC-zést is, és kommunikálni füstjelekkel, számolgatni meg tolóbogyóssal fogok. Ötödik órahosszám telik el lassan, így még nem szívtam mióta az első DOS-os xart kézbe vettem :(

Ez volt az intro.

 

WinXP-ről van szó, 2 GB RAM, 2,4-es proc.  Ma délután (miért is ne baxxak ki magammal, ha nincs gond csinálunk)  vettem a Conrad-nál egy leárazott tintatsugaras printert. (HP Deskjet 5650) Színhibás nyomtatás miatt volt leárazva, zsír újnak tűnik minden része, önteszt funkcionál, stb.

DE driver-lemez az nem vót hozzája...  Na itt kezdődött a rémálom. A HP hivatalos oldalán is találtam hozzá drivert, a driveres oldalakon is. Letöltöttem, elindítottam.  Kezdte azzal, hogy tetves lassan,  inakdívnak tűnő (nem "benyomható") gombokkal, de tényleg rémálom hosszan mászott előre a folyamatjelző, néha véltotta az ablakokat. Aztán a közepe táján elkezdett hiányolni ezt, hiányolni azt, még *inf- fájlt is. Érdekesség, hogy a könyvtárszerkezetben ott vannak a mocskok, amiket "nem talál" vagy "nem tud olvasni".  A laptopon is próbáltam, ott szintén tetű lassan végig ment, de aztán aott meg a kontakt-keresés közben állt meg, sehova tovább... 

Nem gyanakszom a nyoimtatóra, mert odáig nem jutottam el az LPT-verziónál se, hogy kérje a csatlakoztatást, tehát még össze se volt kötve a géppel.

Volt valakinek már hasonló élménye esetleg?

Ha valaki tudna egy linket, honnan korrekt működő install lenne...?   Vagy esetleg lehet olyan, hogy a PC bolondult meg teljesen, és a letöltéskor pl. hibásan töltené le a fájlokat?  :S   A letöltött progik elméletileg  XP-hez valók..:S 

A hagyományos "beetető" verzió se műxik, hogy új hardver, telepítse adott helyről, és az *inf-fájlt megetetni a ringyózzal, hogy legalábba nyomtatót lássa, mert azt a mappát hiába kínálom neki, nem "látja".  :(

 

De most tényleg: én tanítsak meg "olvasni" egy ilyen dyslexiás ipari hulladékot?!

 

Bocs' mindenkitől, de  így régen akadtam ki... :(

 

Úgyhogy: HELP!!!