Szeleszte Creative Commons License 2013.09.10 0 0 57554

Sziasztok.

 

Egy hónapja volt egy kisebb kalamajka a vércukormérő körül. Nos: amit a körzeti levett vénás vért: 4, 1, amit az én Méry mérőm mért: 4, 5. Azt mondta a gyártó, hogy 15 % eltérés lehet a két eredmény között tehát: 4, 1*0, 15=0, 6-ot tévedhetett volna, de csak 0, 4 volt az eltérés. Így valóban Méry a vénás vérhez van igazítva és jól mér, így a belgyógyász a Dcontjával elmehet a sunyiba:) Közbe megjött a HGA1C: 4,7 lett 4-6 a tartomány, azt mondta a körzeti, hogy ez teljesen rendben van nyugodjak meg:)
Az elmúlt pár hét vércukoreredményei: az összes értékem 6,5 alatt volt, így diétával és a merck 500-al egyensúlyba vagyok. Felhívtam a régi diab orvosom és közölte velem, hogy a 75 gr cukorterhelés utáni értéknek 7,8 alatt kell lennie, 7,8 és 11,1 között csökkent glukóztoleranciáról beszélünk, és 11,1 fölött cukorbetegségről, így az én 10,1-es eredményemmel az lett megállapítva, amit már ő öt éve megállapított. 

Vas: azt mondta a védőnő így vashiányos vagyok úgy fel is íratta a nődokival én kiváltottam potom 3300 ft-ért. Múlthét csütörtökön volt a vérvételem tegnap jött meg az eredmény és közölte a körzeti 16,2 a vasam 6,6-26,2 ig jó, semmi baj nincs vele....felesleges is szednem a Maltofer Fol-t de mondta két naponta elég lesz egy tabletta:) 

 

Folsav: a védőnő és a körzeti mondta is hogy látszódik a vérképemen kevés... lehet valóban kevés a napi 400-as... ugye a metformin is csökkenti a folsavat. 

Baba: 1224 gr 35 cm 28 hetesen, azt mondta a doki tankönyvi baba és még mindig kislány:)

Munkahely: nem tudtam velük dülőre jutni a lépcsőzéssel kapcsolatban, és mivel a külső méhszájam megnyílt így eljöttem 2 hét táppénzre, 1 hétre megyek vissza hogy átadjam a munkaköröm.