Törölt nick Creative Commons License 2013.09.09 0 0 377

Üdvözlök mindekit!

 

Január óta küzdök! Nem tudják megmondani, mi bajom lehet! 3 Ultrahang vizsgálta, 6 laborvizsgálat, gyomor és bél tükrözés! Nefrológia! Minden megvolt szinte!

Elnézettek valamit?

Ahogy olvasgattam a neten, írják, hogy az idült hasnyálmirigy gyulladást nem egyszerű diagnosztizálni. Sokszor csak sejteni tudják az orvosok is. Az Amiláz-om rendben van. A belgyógyász szerint a hasnyálmirigyem nagyon szép (HASI UH-n így látta)! Gyulladásos értékek prímák! Lipáz-t nem néztek!

Viszont akkor miért vannak már több mint fél éve folyamatos fájdalmaim?

A gyomorszájamnál sokszor nyomó, szúró fájdalom, mintha erősen megütnék többször is. Sokszor a hátamba is átsugárzik, valamint a jobb bordaívem alatt szinte folyamatosan fáj, egész nap! Hol erősebben, hol tompábban. Néha az is sugárzik hát és derék irányába, valamint ha nyomkodom, vagy erősen megnyomom a bordaívem alatt, akkor is jobban szokott fájni!
Lázam nem volt, rossz közérzetem annál inkább! Hányni nem hánytam, de volt olyan, hogy hányingerem volt!

Sokszor úgy éreztem, mindjárt elájulok annyira fájt a gyomorszájamnál.

Lehet hogy idült hasnyálmirigy gyulladás lenne?
Volt valakinek hasonló? Volt, akinek szintén minden eredménye jó volt, de mégis ez lett a diagnózis?
Van hogy mindenem fáj egyszerre, oldalam, mellkasom, gyomorszájam!

CT-t nem szeretnék, félek a következményeitől!

Mivel lehet 100%-osan kizárni a hasnyálmirigy gyulladását?

Májenzim értékeim magasabbak (GOT és GPT, illetve a Bilirubin, de a GGT normális), zsírmájam is van, de attól nem lehetnek ilyen fájdalmaim!