japipapi Creative Commons License 2013.09.09 0 0 29450

Szia.

Már ne haragudj, de mi a gondod a "gabona" gyűjtő névvel? Igen, a rozs is gabona, meg a búza is gabona, a perjefélék magja, mind gabona. A rozs is etethető a nyulakkal, de óvatosan, mert fosik, (Te nagyon szereted vizsgálni), viszont magas a tápértéke. Inkább télen adom nekik, mert magas a fűtőértéke. Sokszor leírtam, nálam az alapvető takarmányuk a széna (lucerna és réti), állandóan előttük van. Magvak: a gabonák bőven, kukorica kismértékben, zöldek minden formában (frissen és fonnyasztva), lombok, levelek és káposzták és hüvelyesek. Gyökerek és gumósok, mindenfajta gyümölcs. Száraz kenyér (ma már az luxus). Víz állandóan előttük, télen, ha van, hó! Nyalósó. Az én nyulaim mindent megesznek, persze eltérő mennységgel. Pl. a tököt nem nagyon kultiválják, csak télen fanyalognak rá. Egyik nap szóba került a takarmányrépa, igen az is jó kaja, ma már nem jutok hozzá, annak idején lereszelve, hozzá adva korpa és dara, a süldők nőttek, mint a veszedelem! Most nagy mennyiségben eszik a szőlőlevelet, télen megeszik az összes venyigét!

40 éve tartok nyulat, nem igen jelentkezik felfújódás meg minden féle nyavalya, igaz nem is könyvből szereztem az ismereteket, ugyan van bőven, de sok benne az üres a tartalom, mint ha sorok mennyisége miatt fizetik az írókat. A nyúl zsigeriből tudja, hogy mi jó neki, ennyi az egész.

Előzmény: juhosttt (29449)