D-peti Creative Commons License 2013.09.07 -1 0 15926

Igen, én is úgy tudom, hogy a 78. gép. löv. ezred korábban a 111-es számot viselte, a 93. (akkor 35.) gárda gépesített lövészhadosztály keretében. Viszont rákérdeztem egy ott szolgált katonánál, biztos ami biztos. Ezt írta:

"Я служил в  79-81 гг. И 78 гв мсп тогда входил в 254 МСД, а как было потом во время вывода, я уже не знаю. По моему 78 Гвардейский Висленский полк с Отечественной войны входил в состав дивизии. Но могу ошибаться, Вы уж извините. Обращайтесь,что помню подскажу."

 

Ha jól értelmeztem, akkor ezek szerint már a 70'-es évek végén a 254. hadosztálynál voltak.

 

 

A felvetésed a páncéltörő tüzérosztállyal kapcsolatban jogos, alapfelállásban tényleg nem volt a harckocsi hadosztályoknál ilyen osztály. Kiskunhalason volt ilyen alakulat a 93. hado. alárendeltségében, méghozzá a в/ч пп 97219 - 446 оиптадн – 446. önálló páncéltörő osztály. (Most épp a kiskunhalasi helyőrségek történetén dolgozom, ha minden igaz, hamarosan több infóval és képekkel tudok majd szolgálni, bár nem akarom elkiabálni.)

 

Viszont az én listámon a 456. önálló páncéltörő osztály más pf. számmal van feltüntetve; в/ч пп 97238, így szerintem két különböző alakulatról van szó. Települési helynek pedig Pápa van feltüntetve (a ’60-as években Hajmáskér?), és a 19. gárda harckocsi hadosztályhoz van írva nálam. Mondjuk kíváncsiságból megnéztem a 254. gép. löv. hadosztály alakulatait, és ott nem találtam páncéltörő alakulatot. Lehet, hogy ez oda tartozott?


Egyébként ezzel az alakulattal kapcsolatban ma írtam ott szolgáltaknak, remélhetőleg hamarosan kapunk választ, hogy melyik hadosztálynál voltak.

Előzmény: leibigabi (15925)