leibigabi Creative Commons License 2013.09.07 0 0 15925

Szerintem a 78. gépesített lövészezred az ideje nagyrészében a 93. gépesített lövészhadosztály alárendeltségébe tartozott. Már csak azért is, mivel anno 56-ban még 111. gépesített ezred néven érkeztek Magyarországra a 35. gépesített hadosztály kötelékében. Később miután visszatértek a II. világháborús számozásokhoz, ebből a Hadosztályból alakult a 93. gépesített lövészhadosztály és lett a 111. ezredből a 78.

 

http://polk191.narod.ru/Afgan.html

 

(Itt pedig, ha jól értem, kb arról ír a pápai lövészezred parancsnok helyettese, hogy: 80-ban parancsot kapott, hogy a 93. Hadosztályból szedjen össze 2200 embert...aztán mentek Afganisztánba. Feltételezem, hogy azért a 93.-ból, mert az ő ezredük is oda tartozott akkor)

 

D-Peti

 

Ez a 456. vegyes páncéltörő tüzérosztály nem tudom mennyire pontos, mert tudtommal volt egy 446. ha minden igaz a 93. lövész hadosztály alárendeltségében Kiskunhalason, viszont úgy tudom, hogy a szovjet páncélos hadosztályoknál nem, csak a lövész hadosztályoknál volt rendszeresítve vegyes páncéltörő osztály.

 

(És valahol említik, hogy a 99. felderítő zászlóalj a 60-as évek elején Pápán állomásozott. (aztán ha minden igaz, ők megfordultak Komáromba, Győrbe és talán Piliscsabán majd Székesfehérváron is)