ltnine2 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 7582

Szép jó estét Uraim!

 

Segítségkéréssel fordulnék hozzátok állófűtés bekötéssem kapcsolatban. Egy e36-s BMW-be szeretném bekötni, gyári webastoról van szó.

A vezérlő száma 113.855, van rajta egy 1-es, 2-es, óra, tűz, balra és jobbra gomb. Ennek van egy csatlakozója barna, fekete, kék/sárga, zöld, sárga és lila vezetékkel.

Odáig eljutottam, hogy a lila/sárgán kap 12V-t, illetve a barnán testet, akkor működik a vezérlő. Programozott indításnál, illetve a tűz gombot megnyomva pedig a fekete vezetéken adja le a 12V-t, illetve a zöld vezetéken 2,5V körüli értéket.

A sárga, zöld, lila vezetékek funkciójáról nincs elképzelésem, ezek hova mennek, mi a funkciója? 

 

Magán az állófűtésen a következőképpen alakulnak a dolgok:

 

Van egy pozitív, és negatív, ami az benzinszivattyúhoz megy, ez rendben van.

Van egy vastag piros, és fekete vezeték, ez el van vágva, az állófűtésen lévő 085-s relére megy rá, de nem tudom, hova kellene kötni.

Aztán van még egy piros vastag vezeték, egy körsaru van rajta, ez pedig az állőfűtésen lévő biztosítéktáblára megy. 

Illetve 4 vezeték, ami elvileg a vezérlőhöz megy, a következő színekkel: Piros, fekete, fekete/fehér, barna. Már csak az a kérdés, hogy ezek melyik színekre csatlakoznak rá...

 

Az állófűtés vezérlőjén a következők vannak: Hella SG1560/12V. 23004. 

 

Tudnátok ebben nekem segíteni? Előre is köszönök mindenféle előrejutásomat szolgáló információt!