Gábor19820309 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4062

Nos elbizonytalanítottál te is és Kormoss is a bulihordót illetően, rendszeresen főzők én is lekvárt ma is készült pár üveg, igazából a hőtüréssel biztos hogy nem lesz gond szerintem ugye az elmített okokból, én inkább  törékenységére gondoltam.

Nálam ugye a visszaolvasott információk alapján az a következtés lett, hogy az első thumper ugye azt írja Ö M hogy 20% a második lehet 15% is.. én mivel max 25l cefrét főzhetek a 30l üstben (és itt már van egy kicsi csalás mert Ö M az üst térfogatára számítva adja ezeket az értékeket én meg a várható cefre maximális térfogatából indulok ki) tehát 25l a cefre maximuma akkor az első thumpernek illene 5l esnek lennie a második már lehet 3,75l is tehát ott van kicsi lehetőségünk ha teljesen szabályosak akarunk lenni.

Az biztos hogy holnap megyek bevásárolni, szeszfokolót, mérőhengert, élesztőt, pektinbontót(majd a szölöhöz), élesztő tápsót, be akarok szerezni 1m szilikon csövet is, és thumpernek valót is stb. pár rézcső idomot...

Tényleg kérdés, a szeszfokolóhoz a mérőhenger az legyen üveg mindenképpen vagy nem számít semmit ha műanyag?

 

Holnap délután érkezik a hordó és akkor már szándékozom összerakni egy cefrét is.

 

Gábor

Előzmény: olvas0 (4057)