olvas0 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4057

A partyhordót akit kérdeztem vagy nem tudott megbízhatóan nyilatkozni az anyagösszetételéről vagy olyan anyagokat mondott amik nem keltettek bennem bizodalmat.... Lásd: akár Kormos hszét....

A befüveg teteje 89forint...... ha minden egyes főzésnél tönkremegy akkor se érdekel túlságosan... A műanyag tömbszelence az igaz hogy érintkezik a gőzzel de az anyagára való tekintettel úgy vélem egyszer oldódhatnak ki maximum káros anyagok- ha egyáltalán azon a 70-80fokon ami ott lesz, mert ugye annál nem igazán lesz magasabb hőfok.... közvetlenül pedig nem érintkezik a párlattal... de méretét tekintve is kisebb mint maga a teljes partihordó amiben benne van, amiben tovább párolog a párlat.... Mondjuk az üveggel kapcsolatban nekem is vannak fenntartásaim de én szoktam főzni lekvárt és hát az távolról sem 70-80fokos inkább 150-160 mikor beletöltőm, sőt, régen a paradicsomszószos üvegeket is 150fokra tettük a sütőbe csírátlanítani.... hőkezelni... a kérdés csak az hogy a hőmérséklet különbséget, hogy fogja tolerálni, bár mivel bebugyolálom a jobb hatékonyság miatt, vélhetően ez ügyben is megnyugodhatok.... De ismét jelzem ezen thumper még nem volt használva, ez még egy kísérleti darab, ha már főztem vele akkor mindenképpen jelzem hogy mi volt!

21-es tömbszelence azért kell mert a rézcső ugyan csak 15ös, amit végül is bele lehet erőltetni a 16os tömbszelencébe, DE a tömbszelencének a szigetelését akkor ki kell szedni, én pedig arra gondoltam, hogy az anyagok tágulnak és így félő, hogy orrán száján jönne a párlat... tömítéssel együtt pedig csak a 21-esbe fér bele-nem tudom, hogy létezik e kisebb de nálunk ezek a méretek vannak a sarki barkácsban....

A főzőre adok egy igazán kimerítő választ :)

a 45literes főzőm 3,5literes sisakjából a páracső 22-essel indul fel félmétert, majd 18assal fordul le kb 1 métert és 15össel szokott belemenni az 5méteres hűtőbe... A 18as páracső ha pálinkát főzök akkor 35fokban felfele ha whiskyt főzök akkor 35fokban lefele szokott lenni és innen jött eddig a kukta mint thumper de nem vált be ráadásul csak egy volt, most fogok két thumperrel főzni először... iszonyú időigényes volt átfőzni 3x a szükséges energiáról már ne is beszéljünk....

Előzmény: Gábor19820309 (4056)