Navigare necesse est Creative Commons License 2013.08.17 0 0 149028

Valóban érdekes, de ezek többségéhez minden papír megvan, és nem egyszer hivatalos európai (német, osztrák) üzletek kínálják óráikat papírokkal ilyen kedvező áron.
Második komolyabb órám megvásárlását tervezem a beláthatóaz jövőn belül, és látván ezeket az árakat a Chrono24-en, megfontolásra érdemesnek gondoltam ezt a vásárlási opciót is. Bár én csak személyesen, hivatalos üzletben vennék órát amúgy is, és kizárólag még nem hordott (0-s) állapotút.
Szóval, amit kinéztem, az egy olcsóbb, belépő szintű Rolex modell, a 36 mm-es Oyster Perpetual no date, sima lünettás (frissített 116000-es sorozat). Még nem próbáltam fel egyiket sem, így szóba kerülhet még a 34 mm-es Air King, ami még jó lehet relatíve vékony (6,5”-es) csuklómat tekintve, de lehet utóbbi már túl kicsi lenne, nem tudom, amíg élőben nem látom.
Választásom okai: tetszik a stílus, árfekvés, nem annyira preferálom a cyclops dátuimablakot.

Talán még az Explorer I jöhetne szóba, de a frissítés óta ugyebár 39 mm-es lett az is.

 

Pl:

http://www.chrono24.hu/rolex/oyster-perpetual-116000-black--id1571879.htm?dosearch=true&query=Rolex+oyster+perpetual+116000&resultview=list&searchexplain=true&showpage=3&suchen=Keres%C3%A9s&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm


Az OP 36 mm smooth bezel EU listaára 4300 €., míg az Air King smooth bezel 4050 €. Nem tudom, megtörtént-e már a nyárra beígért általános 8 %-os listaár emelés, de ezek az emelés előtti árak.

Vagy próbáljak Bécsben kiharcolni valamelyik AD-nél  (nyilván nem a Rolex szalonban) 15 % kedvezményt, és ugyanitt tartok. Van rá esély?

 

Köszönöm a segítségeket előre is!

P.S: Megpróbálkozom a Rolex fórumon is.

Előzmény: sztívndráj (149019)