K_Daniel Creative Commons License 2013.08.17 0 0 373

Sziasztok!

 

Remelem meg azert aktiv ez a forum :)

 

En is XC90-t szeretnek vasarolni hasznaltan, s lenne nehany kerdesem:

 

1. A hasznaltautok kozott nehanynal irja, hogy "EDC (elektronikus lengéscsillapítás vezérlés)". Proaltam ennek utananezni, s elvileg jo dolog, ha erzekeny valaki a razkodasra, vagy olyan utasa van.

Igazabol az a kerdesem, hogy letezik, hogy bizonyos modellekben van, mig bizonyosokban nincs (evjarattol fuggetlenul)? Mert amugy konkretan nem talalok rola semmit az XC90-nel, opciokent sem latom sehol, felszereltsegi defaultba sem tartozik sehol.

Mit tudtok errol? Esetleg eliras tortent ezeknel a hirdeteseknel, mert bekattintottak minden 3-betus dolgot, mint felszereltseg? Vagy esetleg mindben bennevan?

En szeretnem ezt mindenkepp, de tisztazodnia kellene ennek.

 

2. A kovetkezo kerdesem az ulesekkel kapcsolatos. A borules telen nem nagyon hideg elsore (ulesfutes ide vagy oda, a hatso uleseken nincs)? Mar gondolkoztam a felboron, de ugy veszem eszre, hogy nem letezik fullextras auto, felbor karpittal, igy muszaj lemondanom errol :-) Kicsit viccesen is hangozhat, hiszen a bor a fullextras kategoria, csak ezzel a hidegsegevel nem vagyok megbaratkozva :-)

 

3. A kovetkezo kerdes a serulesekkel kapcsolatos. Olvastam itt, hogy az mar gaz, ha serult volt az auto, mert sosem tudni, hogy szerkezetileg serult-e valami belul. Namost mindenfele eset van, mondjak, hogy csak karc miatt volt ujrafenyezve. Olyat is mondtak, hogy meg uj auto koraban a szalonban huztak meg kicsit, majd ujrafestettek, s ezert lehetett merni fel mm elterest. Alapvetoen semmiben sem bizom, a szalonok elmondasaban sem. Ha a retegvastagsag mero is tokeleteset mutat, meg akkor is lehet, hogy csak kicsereltek a kulso alkatreszt, de belul van valami gond, nem? A kerdes az, hogy hogyan lehet itt elovigyazatosnak lenni, s mennyire, miben bizhatok (ha mar egy uj autoban sem lehet)?

 

4. A gumikkal kapcsolatban kerdeznem, hogy elhataroztam, hogy 18 vagy 19-essel akarok, s semmikeppen sem 17-es vagy annal kisebbel. Ennek oka az, hogy elmeletileg ugy gondolom, hogy minel nagyobb a kerek, annal jobban veszi a rossz utviszonyok miatti razkodast (tehat az utasok kevesbe erzekelik). Igaz ez? Jo a 18/19-es meret? Azt ertem, hogy lehet, hogy picit magasabb a fogyasztasa, de kivancsi lennek a velemenyetekre.

 

5. Mindenfele kategoriat nezegetek. Nezegetek 8 eves autot, nezegetek 3 eves autot. Van ezek kozott valami egetvero kulonbseg, ha mindegyik fullextras? Kenyelemre, szolgaltatasra gondolok fokent, az vilagos, hogy km-ekben elterhetnek, s az is, hogy minel idosebb, annal nagyobb az atveres eselye.

 

6. D5-nel mennyi km szamit mar soknak? 5 evre tervezem venni, evi 30e km-rel...

 

7. Vegul kicsit kerdeznek a szervizkoltsegekrol. Mennyivel dragabb szervizelni, mint egy kozepkategorias autot (pl. Ford Fiesta, Opel Astra stb)?

 

8. Mit javasoltok meg, mire figyeljek meg?

 

Koszonom,

K_Daniel