Antisystem Creative Commons License 2013.08.08 0 0 15543

Ha azt írom, hogy az ecetsav kb 0-1% koncentrációban biztonságos, akkor jó? :)))

 

A 15 ml/10 liter adag nem talaj-savanyításra való, hanem az átlag kútvíz pH8 körüli értékének az esővízre jellemző pH5,5  körüli értékre hozására, a teljes szöveg így hangzik:

 

Kút és csapvíz savanyítás általános mindennapos locsoláshoz:

A csapvizek vagy kútvizek pH-ját a következő mennyiségekkel állíthatjuk be az esővíz ideális 5,6-os pH-jára. (ezzel tartósabb ideig is öntözhetünk).

 

-A 20%-os ecetsavból kb. 15 ml-t kell 10 l öntözővízhez adagolni.

-Kénsavból (30 %-os akkumulátorsav) 2,9 ml-t kell 10 l vízhez adni.

-Citromsavból pedig kb. 3 g kristályos citromsavat kell 10 l vízhez mérni.

 

Természetesen más töménységnél arányos csökkentés vagy növelés szükséges. Pl. 15 ml 20 % ecetsav helyett 30 ml 15 %-os.

 Ezekkel a mennyiségekkel a vizünk ideális pH jú-vá válik, és hosszabb ideig öntözhetünk vele.

A citromsav és a kénsav teljesen szagtalan, az ecetsavat is csak nagyobb töménységben lehetne érezni. Ebben a koncentrációban nem érezhető vagy csak nagyon enyhén ami 1-2 óra állás után teljesen megszűnik. 

 

Kialakult talaj meszesség gyógyítása:

Ha a talajunk elmeszesedett, kisebb pH-jú oldat lehet szükséges.

Ez általában 3-4 es pH-jú oldattal való egyszeri belocsolást jelent, később 1-2 hét múlva meg lehet ismételni igény szerint, de ennél többszöri, vagy huzamos locsolást kerüljük el!

Ecetsavból ez esetben 50-100 ml-re is szükség lehet 10 l vízhez.

Kénsavból 6 ml körüli ad 3-4 pH közötti értéket 10 l vízhez.

Citromsavból ehhez 9-10 g is szükséges 10 l vízhez.

http://egzotikusnovenyek.freeiz.com/%D6nt%F6z%E9s.html

 

Namost szerintem meg akkusavat lehetőleg ne használj, mert ott tényleg nagyon pontosan be kell lőni, az teljes mértékben disszociáló erős sav. A citromsav meg az ecetsav viszont relatív széles tartományban biztonságos. A gazdabolt.hu-s szakértő 1 dl 20% ecetet 1 liter vízhez javasol, tehát a 10 literhez 1 litert, na ezt már szerintem ne csináld, legalábbis én nem merném...

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/posts&topic_id=15021

 

Nyilt talajon az ember bátrabb lehet, mert jóval nagyobb a pufferkapacitás, cserepes növénynél meg óvatosabbnak kell lenni, mert a liter talaj egyensúlya sokkal sérülékenyebb.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15541)