pigee Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9753

Koszonom mindenkinek a majusi segitseget es tanacsokat. Beirom a tapasztalatomat, hatha valakinek hasznos lesz.;)

A palantakat egy kb. 40x30-as muanyag dobozba ultettem, szinte mindegyik kihajtott, kiveve a szelsok, kb 2 centire a doboz szeletol volt az elso hajtas minden iranyba.

A novekedesuk eltero volt, de egy honapon belul szinte azonos meretuek lettek. Mint a gyerekek, szakaszosan fejlodnek.;)

Az alacsony homerseklet ellenere azok erosodtek meg, amelyeket koran kiultettem, azoknak szep eros szaruk fejlodott es kesobb termest is hoztak, iges, nem sokat.

A tobbseget bent tartottam az ablakparkanyon, erosen versenyeztek, ket honapos korukra mar fel meteresek voltak, de vekonyak es gyengek, igy kiulteteskor vagy par nappal kesobb a szel es eso miatt soknak eltort a szara.

Ami meg erdekes volt, az a szin es szag. Neha a palantak nagyon eros szagot arasztottak magukbol (meg kiultetes elott, mert a szabadban nem ereztem semit).

A szin is erdekes volt, a sargaszoldtol kedve a sotetzoldig voltak arnyalatok, de volt kekes-lilaszold szinu hajtas is.