efraim77 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25079

sziasztok,

 

kipihentem az itthont most már írok némi beszámolót:

 

nos: Uticél Ulcinj, útvonal Kecskemét-m5-Röszke-Szerbia-pálya Belgrádig utánna Cacak-Uzice stb. (Köszönet a kiválló útvonalért mindenkinek Szerbia tökéletes jó ut, kedves emberek) 2 felnőt 3 gyermek egy autóban:)

Az út kb 15 óra volt odafelé. A határon kb 20 perc várakozás röszkénél. Szerencsénk volt.

 

Szálásunk Villa Donna. Félpanzióval. Nagyon jó szállás, a domb teetjén. A séta kicsit kemény de legaláb a vacsorából ledolgoztunk valamit meg a gyerekek visszafelé húztak ha kellett:D

A reggeli kb 15-20 féle felvágott, tojás, bundáskenyér, zöldségek stb. stb. Vacsora kb 5-6 féléből választani lehetett mindig volt valami Albán specilitás amit a házigazda főz. Az adag nagy, a maradékot másnak a parton ettem meg ebéd környékén hogy ne menjen kárba:D

 

Ulcinj óváros nekünk nagyon bejött...Trogir-Dubrovnik-nál jobban tetszett Ulcinj:) A hangulat is nagyon bejön. Az árusok...inkább már nem sorolom miket vettek bagóért:D Az a pár koldus és táncoskislány...hát engem az sem zavart...hozzátartozik.. A városi strand zsúfolt itt nem fürödtünk...viszont 20 órakkor traktoral rostálják a homokot...21 kor már pik pakk tiszta is...utánna fémdetektorosok járják...mikozben szól a müezin:D

 

A strandolást a Velikán a Belevue Plaza -on végeztük:) Nagyon jó  kell ott tölteni két hetet és meglátjátok vannak szél mentes napok is:D de a gyerekeknek és nekünk bejött a nagy szél mert akkor nagyon jó hullámok vannak:D A parkolás nagyon tökéletes a fák alatt...vicces hogy gyalogjárdáskon mennek be a kocsik a fák alá....de jó hűvös parkoló tökéletes:)

 

Kirándulni csak Albániában voltunk egy napot...eszméletlen jó ez is nekünk:) Skoderben még az ulcinji áraknak is a töredékért lehet vásárolni..:D nem sorolom mit vettünk inkább:D Albaániába is visszamegyünk jövőre több napra de Saranda körnéyke amire kivncsi lennék:)

Kotori öbölben nem voltunk részben a lustaság részben pedig ott már nem az van amiért mi Ulcinjba jöttünk:D Lehet ezért bolondnak néznek páran, de engem jobban érdekelt eza  rész mint Kotor:) majd jövőre talán:D

 

Hazafelé szinténa  fenti útvonal, a határon kb 1 óra várakozás.

 

Összefoglalva közel 10 éve HR-be jártunk...ott is jó volt de  ez mident felülmúlt...ez volt eddigi legjobb nyaralásunk:) Ulcinj pontosan azt adta amit vártunk, a gyerekekenek is nagyon tetszett:) Jövőre ismét az uticél Ulcinj, lehet plusz 5-7 nap Albániával:D

 

Legszívesebben már a héten mennénk vissza...:)

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok:)