Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9726

Nézd, csak hogy ne tűnjön úgy, hogy levegőbe beszélek: én vegetáriánus vagyok - sajnos -, forrásvizet iszom - ez elmegy -, és vegytiszta sót teszek a kajákba. És rettentő fölösleges pénzkidobásnak tartom különösen a vegytiszta sót, amikor 400 helyett 40 forintért lehet kapni bányászott sót, amiben legföljebb ásványi anyagok meg csomósodás-gátló van, ami nem tesz különösebben semmit. Állítom, hogy ez mind az ortorexia egyenes következménye, de természetesen már a termelőtől vásárolt tönkölybúza, vagy a saját magam által saját kecsketejből készített tejtermékek miatt is összevesztem édesanyámmal, mert szerinte az mind méreg, és lelkiismeretfurdalást akar csinálni nekem, hogy mérgezem a családot... :D Hát jóvan.

ON: A paradicsomokra kora reggel kipermetezett Thiovit (kén) hatásosnak bizonyul, azt hiszem. Az atkák nem mozognak. Azt nem állítom, hogy mindenüvé jutott belőle, de 12 paradicsom-tövön levelenként, egyenként végignyomtam alulról, gondosan ügyelve arra, hogy minden atkás részre menjen. Ha maradt is valamennyi, valószínűleg erősen megritkultak. A lényege, hogy érnie kell a szernek az atját, át kell áztatni a szövedéküket és minden levélfonákot be kell szinte áztatni. (25 °C alatt.) Holnap reggel, ha sikerül felkelnem, benyomom Vektafid A-val is, ami meggátolja a visszaterjedésüket egy hétig. Persze ennek az a hátránya, hogy elég sokáig kell pepecselni a kis kézi permetezővel, hogy minden levélfonákra jusson, máskülönben a kimaradó részekről visszatelepülnének. De ha az elején sikerül elkapni, akkor még eredményesen irthatjuk őket. Abszolút bio, 0 napos évi., és a kénre állítólag nem alakul ki rezisztencia.


Előzmény: Törölt nick (9722)