juhosttt Creative Commons License 2013.08.03 0 0 28473

A nevéből már gondoltam, hogy valami citrex-el kapcsolatos... Aztán rákerestem, és elsőként feltűnt:
A citrex utódja... A citrexet is csodaszerként árulják csodaáron. Persze lehet segít a megelőzésben. Mi 1 dobozzal használtunk, mert iszonyú drága... De vegyük mi is volt benne:
Tejsavó  - ala probiotikum
aszkorbinsav - ala c vitamin
nártium-klorid - nem kerestem rá, de sztem fertőtlenítő
citromsav, glicerin, propilénglikol, ammónium propionát - Ezeket személy szerint nem tudom miben hasznosak.

Az új készítménynél csak az van, hogy biológiai úton lebomló anyagok... Az mit takar pontosan? Drágábban eladjuk az előző terméket? 100g = 3000 ft. Kérdés, hogy mennyi vízhez való a 100g

Elnézést hogy ennyire pesszimista vagyok, de a citrex akármilyen csodakütyü nem vált világot...
Hogy miért mondom ezt?
Első évben minden nap takarítottam a csirkéket. Überjó állomány volt. Saját magam kevertem a takarmányukat. Csak rövid ideig kaptak gyenge tápot.
Az ól gyakran volt fertőtlenítve
Gondosan válogattam nekik a jó minőségű gyomnövényeket.
Ez iszonyú sok munkát igényelt, de nem kellett gyógyszer, vitamint csak pár havonta kaptak, alma ecetet akkor még nem is kaptak.

A következő években már nem volt ilyen sok időm... Kevesebb és hanyagabb takarítás, olyan arányban kapják a takarmányt ahogy időm van rá... Ekkor vettük a citrexet is. Meg sok vitamin. Meg ezüst kolloid. Meg almaecet, meg aztán jött a kokci, így a kakaspor...
Fizikailag könnyebb volt egy löttyintés, mint a sok precíz takarítás, de így is sok volt az elhullás.
Szóval nem az a lényeg, hogy milyen dolgokkal vajákoskodunk mennyi pénzért, hanem hogy hogyan tartjuk rendben az állatot és milyen takarmányozást folytatunk.  Nem kellenek hozzá csodaszerek hogy jó állomány legyen, csak sok sok idő és energia...

Előzmény: Nagy-Imre (28470)