kochpisti2 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 67855

Tisztelt vizszerelő urak! A segitségüket szeretném kérni. A problémám a következő: volt egy Cseke kádtöltő csaptelepem, aminek a zuhanyváltó excenteréről letörött a dugattyú mozgató rúd. Utána néztem a neten, és Fóton lehet hozzá alkatrészt venni. Lusta voltam elmenni Fótra, inkább vettem egy Mofém eurosztár kádtöltő csaptelepet zuhannyal együtt szerelve, ami jó minőség és van hozzá alkatrész. A Mofémet magánszemélytől vettem, de vadi új, nem volt még használva, ebböl következően nincs rá garancia. A csaptelepre gravirozva a gyártás dátuma:2008.11.hó. A melegvizet egy V4-es gázbojler adja. Felszereltem a Mofémet és akkor jött a meglepetés. A csap nem úgy működik mint elötte a Cseke vagy mint a másik két csap (kézmosó és mosogató) hogy a szelepek (külön-külön, együtt) megnyitásakor kb. 95%-ában nem rendes viznyomással folyik ki a viz a kifolyó csövön, csak kb 5%-ában véletlenszerűen. Mind a három csap egy vizkörön van. Ezután kicseréltem a szelepeket (volt otthon két Mofém kerámiás szelepem) hátha, semmi változás. Ezután felhivtam a Mofém szakszervizt, és a problémám ismertetése után egy nagyon segitőkész úr elmondta, hogy valószinű a zuhanyváltó excenter és a dugattyú romolhatott el, (hogy romolhat el egy vadi új csap, de Murphy óta minden lehetséges, meg ha szakember mondja akkor az úgy van) ki kell cserélni. Elmentem venni egy szettet (a szettben van dugattyú is).Azt is elmondta, hogy ennél a tipusnál ami nekem van, a kifolyószár ami ragasztva van, felöl lehet a dugattyút kivenni, mégpedig úgy hogy a kifolyószárat hőlégfúvóval vagy villanyrezsóval fel kell melegiteni, ekkor meglágyul a ragasztó és lelehet tekerni a szárat. Sikerült. Szétszedtem teljesen, kitekertem belőle mindent, csak a csapház volt a kezemben. Alaposan átnéztem, tömör rézdrótot átdugtam a lyukakon, hát ha van benne valami gumitömités vagy valami fémforgács ami a viznyomás útjába kerülhet, de nem találtam semmit. Ezután vissza szereltem bele az új szettel együtt mindent + kicseréltem a zuhanycsövet és a zuhanyfejet, fölraktam a helyére, szelepeket kinyitottam és sajnos semmi változás. Ezután a gázbojlerben kicseréltem a viz membránt, hát ha, semmi változás. Ezután vissza raktam a Csekét, és az normális viznyomással működik. Ezután átvittem a barátomhoz a Mofémet, felszereltük és ott sem működött rendesen (ott villanybojler van). Azért lényeges a megfelelő viznyomással való kifolyás, mert a gázbojler akkor adja a tolattyúval beállitott hőfokú vizet, ha rendesen folyik a viz.
Innentől fogva teljesen tanácstalan vagyok. Már nagyon megbántam a lustaságom, akár árban akár időben. Most már csak abban bizok, hogy önök tudnak nekem tanácsot adni mit csináljak, hát ha találkoztak már ilyen problémával és ismerik a megoldást.
Elnézést ha irásom hosszúra sikeredett, de csak igy tudtam pontosan ismertetni a problémát.
Előre is köszönöm, és nagy tisztelettel várom tanácsaikat vagy a megoldást
Üdvözlettel      Nagy István