zolpat Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32453

Nos,mint a hozzászólásaim elején is írtam elsősorban étkezésre fogom használni.A munkavégzés azt jelenti számára amit szerintem minden bicska kibírna(nyárs hegyezés,madzag darabolás meg ilyen apróbb melók)Amiért pedig a nagyrác a nyerő,azok a következők:tökéletes étkező bicska,karcsú-könnyű súlyú,zsebben nagyon jól viselhető(pl.egy fejesgörbe szinte dupla olyan széles becsukva mint a rác),nekem az egyenes vonalú bicskák tetszenek mind a nyél,mind a penge szempontjából!Mondjuk egy vajasdobozból a vajat kenni a kennyérre célszerűbb ez a pengeforma mint a fejesgörbe vagy maskara csapott hegyű pengéje..Aztán nem szólva a dupla pengéről,ugyanis a rácnak van egy kissebb 6-6.5cm-es pengéje is(persze ha kérem),ami sok munkámnál kiváltja a nagypengét,így nem kell állandóan a nagyot nyúznom!A juhász bicskákat kivéve nem tudom hogy más bicskákba tesznek-e másodlagos pengét? Talán Polyákéknál láttam,ők már dugóhúzót meg konzervnyitót is tettek bele egynémelyik bicskájukba..de szerintem az már nem"igazi hazai"fíling:))) A rác kis pengéje még bőven belefér a hazai tradicíókba:))) A napokban pl.paradicsomot karóztam és hiányzott egy zsebkés amivel a spárgát darabolom.Kénytelen voltam befogni a Mora 860MG-et:))Van még a tarsolyomban egy Mora 2000 is,és imádom őket:))Csak hát ezek nem lehetnek állandóan nálam...ezért kellene egy jó bicska mostmár:)) Van egy kínai piacosom,de azt nem szeretem,fél éves és már lötyög mindene,élezés után szinte minden apró munkától kimegy az éle,dehát 500ft volt..olyan is:(( Amúgy lehet egyik rokonomat sikerül rábeszélni hogy eladja a nagyrácát:) Van vagy 4-5 magyar bicskája,talán tudja ezt nélkülözni:)) Dupla pengés,csiszolt agancs nyéllel és Révészéktől való:))) 5-6 éves bicska,de tökéletes állapotban van:))

Előzmény: ace22 (32450)