apii Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32426

Tegnap vásároltam két kést.

Egy Victorinox fibrox 19 centis, és egy CS premiun nevű szeletelőkést.Victorinox gyári éle vágta a papírlapot, bár lehetett rajta javítani. Cs késé is szelte, bár akadozva, nehézkesen. Egy bordázott, és egy finom acél segítségével javultak a szeletelő képességeik.

Victorinox pengéje egész vékony, de mégsem hajlik össze vissza.Cs késé K.B. duplája és masszív.Cs kés pengéjére érdekes módon egész korrekt élszalagot húztak, csak a markolathoz közel maradt ki egy fél centi az élezésből.Csomagolása szerintem korrekt, műanyag átlátszó házban, papírlapból hajtogatott tartó.Victorinoxé sima műanyag tok. Cs markolata elég kemény műanyag, viszont mindenhol illeszkedik.Polírozás, finommegmunkálás  finomságát még lehetne fokozni az egész Cs késen, de 3500 Ft-ért szerintem használható darab.Éltartása majd elválik.

Victorinox markolata csuszásmentes, jó fogású, szinte tapad a kezembe.Jól használható, ki is neveztem mindenes késnek.

Nem mondom olcsó késnek, bár minden relatív.7200 Ft.

Vásároltam még egy mágneses késtartót, szintén Cs márka.Használható, késeket megtartja! 1400-ért. Szerintem!

Révész kés csak a méretek miatt van ott! :-)