rézműves1 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87222

...azért nem szólnak, mert ez tényleg így van, igaza van a Táltosnak...

 

...aki már évek óta főz otthon és jól karbantatott (tisztán eltett) főzője van, az már régen megtapasztalhatta, hogy ha az ilyen tiszta főzőt, akár hónapok múlva előveszi és elkezd vele főzni, akkor sincs zöldülés, kékülés vagyis "rézeleje", meg mindenféle mocsok, amiről néha egyesek beszélnek, legalábbis én ilyeneket az enyémnél sosem látok...pedig mielőtt a gyűjtő üvegembe csorogna az anyag, mindíg használok finomszűrőként, kozmetikai vattakorongot...

...azon pedig minden meglátszik...gyanítom, hogy ez a rézeleje dolog, már régtől fogva azért

alakult ki, mert a régi sok szar, ecetes cefrézés miatt felmaródott a réz védőrétege...

...de az éjszakai tilosfőzések is lehetnek az okok között, mert amikor alig várták, hogy vége

legyen a főzésnek (nehogy a finánc kiszagolja) nem nagyon tisztogatták szárítgatták az üstöt,

páracsövet, hűtőspirált, hanem usgyi eldugni...az egyik alkatrész ment a disznóólba, a másik az istállóba, pincébe, ahol gondolták, hogy a fináncok nem találják meg...

...így aztán a dzsuvásan eldugdosott rézalkatrészeket vastagon belepte a "grünspan", vagyis a rézrozsda, ami az első főzés elején vastagon kijött és persze mérgező is volt, de nem a metil miatt, amint azt az okosok állítják...

...Miklós1 is bemérette akreditált laborban, több otthonfőzött pálinkáját és az eredmény az volt,

hogy a metilalkohol mennyisége, még az egészségügyi határéték alját sem érte el ...

...ugyanez van a réztartalommal is... Vasbicajos fórumtársunk többünk páleszét bevizsgáltatta

réztartalomra és az eredmény szinte ugyanez volt...pedig az én cuccomban aztán minden rézből van...de azért "illemből" én is elveszem finomításkor az elején, azt a 1/2-1%ot, de nem a metil miatt, hanem mert ott más kellemetlen anyag is jön, ami elronthatja a jó páleszt...

...és az 5-poharas visszakóstolást pedig mindenkinek melegen ajánlom...

 

                                                                                                               ...jó nedűt...

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: emGeza (87211)