RépásA Creative Commons License 2013.07.24 0 0 11421

Sziasztok! Jó néhány éve már jártam itt, azóta elfelejtettem a kódomat és jelszavamat...de azért újból itt vagyok! Segítséget szeretnék kérni, amennyiben valaki jártas ilyesmiben.....Családfakutatásom során elérkeztem Petrovich (Petrovits) hol így írják, hol úgy őseim ágán olyan személyekhez, akiknek az anyakönyvi kivonaton folyamatosan szerepel a "nobilis" megjelölés. Az egyik az 1847. január 3-án született Petrovich Mattheus, a másik az ő apja Petrus Paulus Petrovich (ha jól olvasom az anyakönyvet), aki 1821. október 10-én született. A családban volt jó pár hölgy is, akinek a neve mellett a "nobilis" megjelölés szerepelt. Akkor tehát nem igazán apáról, fiúra szálló (öröklődő) nemességről lehet szó. De akkor milyenről? Hol tudok esetleg tüzetesebben utánanézni? Illésy patikában találtam információkat Petrovich-okra, de sajnos az évszámok vonatkozásában még nem ér össze a fa! Viszont a bajnai kivonatok között 1821-nél korábbra nem jutok, feltehetőleg valamely más helyről vándorolhattak át az ősök. A bajnai községismertetőben is 1827-et említ, hogy akkor települt be egy Petrovich nemes ember. Tud valaki tanácsot adni? Mitévő legyek? Hogyan tovább?