H.J Creative Commons License 2013.07.17 0 0 337

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Néhány éve szintén egy állatorvos pénzéhsége miatt vesztettem el szeretett Dobermannom.

Akkor még nem tudtam mi az a gyomorcsavarodás.

Az esti etetés utáni reggel kimentem a kertbe és láttam szerencsétlen kutyámat.Alig bírt menni,

a hasa hordónyira fel vplt dagadva és kőkemény volt.Felhívtam Érden -Sólyom Ferenc állatorvost.

Elmondtam neki a tüneteket.Azt válaszolta semmi gond ,dolga van ,majd ha végez eljőn.

Két óra múlva a kutyám felbukott az udvaron.Amikor ismét felhívtam az (urat) mondta hogy még dolga van de ha akarom

vigyem be az érdi állatkorházba.Ezt elötte csak azért nem tettem mert nov 7.-e volt és nem tudtam rendelnek e.

Valamint hittem a doki szavainak.A korházba érve a kutya már kómában volt.Egy kedves orvosnő közölte velem ,hogy

gyomorcsavarodás esetén NÉGY ÓRÁN múlik a kutya élete.Megműti a kutyámat de csupán 10 % esélyt ad az életben maradásához.

A műtét sikerúlt, a kutyám élni akarásának köszönhetően visszajótt a kómából.

Estére viszont borzalmas szenvedések után végleg elment.

Ennyit egy lelkiismeretlen állatorvosról.Valószinűleg a négy órás túlélési időről ő is tanúlt.A kutya tüneteit érthetően elmondtam.

Nem tudom él e még az öreg doki,de kívánok neki is hasonló szenvedést ha eljön az ideje.

Ha akkor csak annyit mond -" nincs időm-azonnal vigye el a kutyát a kórházba mert minden pillanat számít"-de ő inkább

a zsebére hajtott-semmi gond ,majd jövök ha végeztem- mel halálra itélte a kutyámat.

Szerintem ezt lehet etikátlan viselkedésnek nevezni.

Ugyanezt el lehet mondani egy (Varsó utcai -Zuglói állatorvosról is.) kb 14  éve történt az eset.

A kutya ugyanaz. Ivartalanítás.

A mútét után a kutya heréje folyamatosan gennyesedett. Én rendszeresen vissza vittem a kutyát kezelésre és rendszeresen fizettem is.

Mígnem egyszer elvittem a kutyát egy másik orvoshoz is,aki csak egy pillantást vetett a kutyára és már mondta is a diagnózist.

A pénzsóvár kollegája kemény műanyagos cérnával varta össze a kutya műtéti (belső varrat) hegét.Ennek még hagyott egy 6-8 mm-es

csonkot is.Nem vágta el a csomó felett a cérnát.Ez a két kis kemény tüske a kutya belső részét folyamatosan szurkála. Ez okozta a folyamatos gyulladást. Mint megtudtam,ez az  a az orvosnak nem nevezhető tetük kedvenc módszere.

A másik doki elöttem szedte ki a varratot a kutyából!! Szegény pára érdekes módon gyorsan meggyógyúlt..