gnprofit Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28099

Második rész: McCulloch B40B -vel

Bejáratás végén vagyok, egy teljes tank elment szinte alapjáraton - négy eset kivételével -  kb. 10-15perc kaszálással. A kaszálások időtartamát írtam, ezt kb. négyszer ötször tettem meg 10-15 perces pihenőkkel, akkor a gép leállítva pihent.

A gép most kezd el dolgozni, most érzem, hogy mi is van a kezemben. Eddig is érdekes volt használni.

Pozitívumok: eszméletlenül könnyen indul, nagyon könnyű a gép - igaz ez relatív, eddig egy 14kg os volt a hátamon, ez 7,8 kg.

A gép pörgős, mint általában a Husik, viszont ebben Komatshu japán motor dorombol.

Amiben különbözik a Husitól, az valószínű az alkatrészek tartóssága, minősége.

Amire nekem kell  - 1000nm arra tökéletes. A 2,1 LE érezhető, középkategóriás gép - fűnyírásra, bozótvágásra tökéletes.

Keverék:1:40 bár 1:50-t írják, én így fogom használni. Növényi gyári olajjal.

Szöghajtást még nem kellett zsiroznom, minden munkavégzést követően a gépet karbantartom, takarítom.

Az egy literes tankba félig tankoltak, én töltöttem rá szintén fél litert körübelül, látva, hogy 1L-rel meddig működik a kasza - brutális. Finoman használva - bejáratás milyen legyen? - szerintem tökéletes.

Hátrányok: eddig egy dolgot tapasztaltam - a meghajtó szár és a gép csatlakozásához beépítettek egy rezgéscsillapítót. Kicsit hiányolom a gumibakokat, amelyek a nagy gépeknél alap rezgécsillapítást adtak, itt is elfért volna legalább kettő. Bár ez az én véleményem - én a 165Rx, 64ccm-hez vagyok hozzászokva, ott nem voltak visszarezgések.

Összességében egy hónapos géppel nagyon elégedett vagyok, 1500-2000 m2-t simán be leet vele vállalni, a gép bírni fogja , remélhetőleg hosszú távon.

Ár érték arányban szerintem az egyik legjobb konstrukció.

Végig néztem a piacot és bizony a társak hasonló gépei ugyan ilyen teljesítménnyel 40-50e Ft-al hosszabbak.

A következő bejegyzés kb. nyár vágáre érkezik részemről, addigra több tapasztalatom lesz.

Üdv!

G

Előzmény: gnprofit (27892)