Dark Future Creative Commons License 2013.07.08 0 0 67564

Ha már elkezdtem itt az egyszerűsített készülékcserével kapcsolatos élményeim megosztását, egy újabb gyöngyszem:

 

Két hete írtam ismét a műszeres kéményseprőknek (a megfelelő törvényi hivatkozások beidézésével), hogy köszönöm tájékoztatásukat, de nekem konkrétan az a szakvélemény kellene, ami az egyszerűsített készülékcserére vonatkozik. Múlt pénteken válaszoltak, hét pontban felsorolva a szükséges beadandó dokumentációkat (építész, gépész tervek, nyomvonalterv, hő-és áramlástechnikai méretezés, a beépített anyagok szállítói minőségi nyilatkozata, kivitelezői nyilatkozatok, villámvédelmi jegyzőkönyv (!)). Mivel a kémény bélelése 8 éve készült, papírt meg anno nem adtak róla semmit a számlán kívül, a hivatalos út zsákutcának néz ki (megjegyzem, azóta számtalanszor ellenőrizték a kéményseprők, és soha semmilyen kifogásuk nem volt).

 

Az egész egyszerűsített készülékcsere elvileg arról szólna, hogy az elavult, régi készülékeket a gázhálózat és a füstelvezető átalakítása nélkül le lehessen cserélni azonos teljesítményű, korszerűbb készülékre, gyorsan, olcsón, egyszerűen. A kéményseprők láthatóan erről nem vesznek tudomást, és hatóság módjára próbálnak keresztbe feküdni (meg minél nagyobb pénzeket beszedni). Asszem ezután maradnak az "unortodox" megoldások...