jomahart Creative Commons License 2013.07.07 0 0 310

Üdvözlet kedves erre járók!

Nehéz döntés előtt állok és szeretnék tanácsot kérni tőletek a témában.

A rövid történet, hogy Majosházán találtam egy nagyon jó kis ingatlant, ahová Pestről, közvetlenül 2 trafó és egy gsm antenna mellől költöznék. Két probléma merült fel a kinézett ingatlannál a lehetséges sugárzással kapcsolatban. Az egyikkel  a napokban barátkoztam meg, miután 3 interneten talált elektroszmoggal foglalkozó szakembert felhívtam és egyhangúan mondták hogy nyugodtan vegyem meg az ingatlant. Konkrétan a háztól északra 2,2 km-re van két (nem kis) 220 kV-os távvezeték és az ellenkező irányban 1,6 km-re egy 400 kV-os. Ezekre mérés nélkül azt mondták, hogy 400-500 méter után már nem érzékeli a műszer, vagyis nincs mitől aggódnom. Attól, hogy részben megnyugtattak, meg szeretnélek kérdezni Titeket is, hogy van-e ezzel kapcsolatban infotok, tapasztalatotok. Láttam sok előző hozzászólást, amiből kiderül, hogy talán a szakmánál is tisztább, őszintébb képet kaphatnék tőletek.

A másik -számomra per pillanat aggasztóbb- probléma, ma az ingatlan foglalózása előtt 10 perccel merült fel, mivel az ingatlan mögötti utcában, kb 80 méterre van egy 10 vagy 20 ezer (holnap próbálom kideríteni mekkora) voltos vezeték és kb. 120 méterre egy villanyoszlopon/állványon lévő "kis" trafó, ami ugye 400-at csinál. Ebben is segítsetek légyszíves ha tudtok, bármilyen információ hasznos lehet. Szóval, hogy a 10-20e voltos vezeték 80 méterre és trafó 120 méterre probléma-e?

Előre is nagyon szépen köszönöm!!