aaaandras Creative Commons License 2013.07.05 0 0 19851

Sziasztok

 

Két év tortúra után hálistennek vasárnap kút tulajdonos lettem:) Igaz volt előtte egy 14 m-es kutam...gödöllőn a 22 L /perc hozamával nem is volt rossz...de a tavalyi szárazság végleg betett neki.Egy nagyon rendes amatőr kútfúró egylethez csapódtam, így tavaly ősszel nekikezdhettem egy gödöllői 38 m-es rettenetes fúrásának. Rengeteg műszaki probléma után végre elkészült.27-31 között sóderes rész...alatta agyag...reménykedtem hogy vált még..de nem..a vége már szürke agyagba vált át. A 38 m-ből 36 ot sikerült becsövezni. Elkezdtem mosatni...tisztítani...iszonyatos kávé jön belőle....tegnap reggelre...megrémültem mert a kiálló 30 cm---lement a talaj szintig...remélem nem szakította szét a mozgás..a szivattyút megmozgattam..nem húztam ki teljesen..még mozog. Tanácsra folytva szívatom a BP 14-es szivattyúmmal...mert a nélkül 16 perc alatt ( 60 L/ perc teljesítménnyel ) ki tudta szívni. Folytással kisérletezve...először 24, majd 32 literrel gyakorlatilag folyamatosan üzemel a kút...de nem akar tisztulni...vagy csak türelmetlen vagyok...Mikor , mennyi idő után kezdjek aggódni..ha nem tisztulna ki, mert így nem engedem be az öntöző rendszerembe ezt a tejeskávét.

Várom a szíves tanácsaitokat.

 

András