didyman Creative Commons License 2013.06.29 0 0 126356

Ha elhivatottság, kedv vagyon, akkor meglesz az hamarabb is. De igen, alapvetően jó sok apró és nagyobb szopóka vezet a boldoguláshoz, meg olyan alapfoglamak, melyek ma már kivesznek a tanításból: Mi az a  POST, miként zajlik, az alaplapon mi az a DMA vezérlő, memória vezérlő, mi kell a gép indulásához, mit csinál a BIOS-ezeket ma már megkockáztatom, a középfokú oktatás teljesen érdektelenül kezeli, de főiskolán sem láttam már ilyet könyvben. Nekem a szakközepes könyvem kitért rá kellemes szakmai hangon (az életben nem jegyzem meg a nevét, olyan hétköznapi, és 3 részes-B5-ös papírméreten), azt szerettem. De a többi az nem ott jött, hanem neten olvasgatás, és tapasztalásként.. Ilyen nem indulós hibáknál tipikusan jó, ha van csipogó a lapon/lapra kötve, mert a BIOS, ha a proci és órajele, tápja megvan, hidak, EC működnek-akkor elcsipogja, mi a baja. Illetve, egy POST-kártya is nagyon jó, ha van, mert ha csipogni nem tud, akkor meg az adott állapot, mint utolsó lépés lehet érdekes, és alapvető fontosságú a hibakereséskor.

Előzmény: gepesz (126355)