Vezo228 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 130

Ezzel az a baj, hogy ok, elfogsz egyet, max kettőt 1-2 hét alatt. Elviszed jó messzire és szabadon engded és tegyük fel, hogy nem is jön "haza"

De a többiekkel mi lesz? Mert, ahol egy van, ott nyilván van, vagy majd lesz megint egy és így tovább.

Az élvefogót hamar megtanulják kihagyni.

A mérgezés sem olyan könnyű, mert nehezen veszi fel a csalit.

 

Egyszerűen nincs megoldás ellenük, max, ha van kutya a háznál, azt tartja tiszteletben. Illetve a megelőzés az autónál, ha be tudsz álnni vele a garázsba....

 

Nekem az autómban van már riasztó, van összesen 4 magyar vizsla alól összesöpört szőr, a kutyák kedvenc játék zoknijukkal együtt női harisnyába csomagolva, elfújtam kb 3-4 doboz riasztó sprét, de így is vígan bejárkál a kocsim motorterébe.

Átmeneti intézkedésként inkább kiszereltem a motorház alsó szigetelését és az akksi körüli burkolatot. Erre a homlokfal szigetelését kezdte elhordani.

Ráadásul a munkahelyemen is láttam már egyet, nem csak otthon.

Van, hogy éjjel is dolgozom és egy alkalommal láttam, haogy egy kis dög bemászik a kocsi alá és kb 1 perc múlva átment a szomszéd kocsi alá, stb. könnyen lehet, hogy a szagot hozom-viszem a két (esetleg rivális, vagy éppen szerelmes) jószágok között..

Amúgy, úgy tudom, hogy már nem védett.

:)

 

Előzmény: Aprilia LeonardoDa Fincsi (128)